Suchy pokarm dla chomika

Suchy pokarm dla chomika

Sucha karma dla chomika stanowi zazwyczaj podstawę jego diety. Te małe urocze gryzonie potrzebują różnorodnych składników żywieniowych, aby utrzymać dobrą kondycję do później starości. Jeśli jesteś hodowcą chomików, na pewno wiesz jak ważna jest chomicza dieta – te zwierzaki mają delikatny układ pokarmowy i nie lubią zbyt wodnistych lub żelowych pokarmów, które narażają je na długotrwałe i odwodniające biegunki. Pamiętaj również, że chomikom bardzo szybko rosną górne siekacze, dlatego ważne jest, by na co dzień miały możliwość do skutecznego ich ścierania – stąd bardzo często w akwariach lub klatkach dla gryzoni można zobaczyć kostki wapna.

Oferta sklepów zoologicznych na pokarm dla gryzoni jest olbrzymia. Możemy wybierać spośród dziesiątek kolb, dropsów i mieszanek. Jako, że okres życia chomika nie jest zbyt długi, w zależności od gatunku – np. syryjskie żyją od 2 do 3 lat – dieta przez cały jego żywot nie różni się drastycznie.

Możesz wybrać pośród mieszanek dla gryzoni Megan – w ofercie tej firmy mamy kilka różnych smakowo produktów: chińską, energetyczną, deserową, farmerską, hiszpańską, kindly, orzechową, regularną czy zarodnikową. Plusy? Na pewno cena, za 1 kg zapłacimy ok. 20,00 złotych. Godna uwagi jest również mieszanka Bunny Hamster Dream, zawierająca pełnowartościową kompozycję witamin i składników odżywczych dla chomików, min. Owies, jęczmień, proso, kukurydzę, płatki jęczmienne, nasiona mozgi kanadyjskiej., pszenicę, otręby pszenne, nasiona trawy, słonecznik, siemię lniane, proso czerwone, a nawet mięso z kurczaka! Pomimo tego, że chomiki są zdecydowanie wegetarianami, ich organizm do właściwego funkcjonowania potrzebuje białka zwierzęcego.

Ciekawym rozwiązaniem jest również karma Vitakraft Emotion Beauty – która zawiera granulat z dodatkiem kwasu omega 6 i wartościowe nienasycone kwasy tłuszczowe, które są bardzo ważne dla skóry i zdrowego wyglądu chomiczego futerka. Jak wiadomo, z wiekiem chomiki mają skłonność do łysienia i wymatowienia futra, dlatego zwróciliśmy uwagę na tę karmę ze względu na te właściwości. Co jeszcze jest ciekawe w tej karmie? Producent zapewnia, że stworzył pokarm używając tylko naturalnych składników i przebadał skład naukowo. Dodatkowo pokarm zawiera płatki fasoli i grochu, orzeszki ziemne i całe krewetki – czyli proteiny.

Pamiętaj również o odpowiednim dawkowaniu pokarmu. Pomimo tego, że chomiki nie mają skłonności do przejadania się, jak sama nazwa gatunkowa wskazuje – gromadzą ogromne spiżarnie. Warto czasem do nich zaglądać i sprawdzić w jakim są stanie. 

Na naszej stronie znajdziesz porady i ciekawostki dotyczące psów oraz kotów. Znajdziesz również artykuły o innych domowych zwierzętach. Zapraszamy!

ul. Piękna 15 Warszawa

802 541 655

kontakt@jrt-zledulandu.pl