Najlepsze suche karmy dla psa

Najlepsze suche karmy dla psa

Z karmami dla psów jest naprawdę urwanie głowy, jeśli jesteś świeżym właścicielem. Przede wszystkim, oprócz aktywności fizycznej i wieku psa, istotne są takie kategorie jak jego waga i rasa. Na pewno zauważyłeś, że karmy podzielone są na pokarm dla psów ras: małych, średnich, dużych i olbrzymich. Po co wprowadzać takie komplikacje? Przecież pies to pies… ano chodzi o to, że karmy różnią się między sobą zawartością białka i substancji odżywczej. Na logikę, piesek do 5 kg nie potrzebuje bomby witaminowej (jeśli jest zdrowy) – wiadomo, że przekraczanie granicy w każdą stronę kończy się przykrymi skutkami ubocznymi. Pies rasy olbrzymiej porcję dla małego psa zje na jeden kęs, a przecież jedzenie ma sycić na wiele godzin, prawda? Zazwyczaj u dorosłych psów praktykuje się karmienie dwa razy dziennie o stałych porach, rano i wieczorem. Dlatego porcje powinny być adekwatne do potrzeb konkretnego zwierzaka.

Karmy dzielą się również na: karmy dla psów otyłych – taki psi odpowiednik ludzkiego jedzenia light, czyli o obniżonej zawartości tłuszczu, karmy energetyczne, dla psów prowadzących aktywny tryb życia (takich, które np. właściciele zabierają na bieganie, albo po prostu psów o niespożytej energii), karmy smakowe (takie o nietypowych smakach) oraz na karmy mięsne – z jagnięciną i drobiem. Jak widać rynek zoologiczny kwitnie pod tym względem.

Zatem jaką karmę wybrać?

Karmy dla piesków ras małych energetyczne: np. Acana Sport & Agility Dog, która cechuje się zbilansowanym składem dla aktywnego dorosłego psa, zawiera łatwo przyswajalne białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (kurczak i jajka), a na dodatek firma zapewnia, że do produkcji używa jedynie świeżych produktów – a nie mrożonych czy konserwowanych. Za 18 kg opakowanie zapłacimy ok. 250 złotych.

Ciekawą opcją jest wybór karmy smakowej Acana Lamb & Apple – czyli karmy o smaku jagnięciny z jabłkiem. Polecana w szczególności dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym, nie zawiera zboża (czyli ryżu, pszenicy, kukurydzy), ale owoce i warzywa oraz owies (zboże o niskim indeksie glikemicznym). Za 11 kg opakowanie zapłacimy ok. 215 złotych.

Można zaopatrzyć się też w karmę Best Choice Adult Fish & Rice All Breed, czyli karmę z zawartością ryby i ryżu. Polecana dorosłym psom alergikom, z dużą zawartością błonnika (lekkostrawna), bez pszenicy i konserwantów. Ok. 160 zł za 12 kg opakowanie.

Pamiętajmy, że zwierzęta tak samo jak i ludzie mogą nie tolerować jakichś rodzajów pokarmów i powinniśmy wziąć to pod uwagę przy zakupach.

Ambroży fusion

opis autora

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

888 888 888

kontakt@mojastrona.pl